منو

بررسی شایعه واریز 1000 میلیارد تومان به 63 حساب شخصی رئیس قوه قضائیه!

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: اخـبـار
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

بررسی شایعه واریز 1000 میلیارد تومان به 63 حساب شخصی رئیس قوه قضائیه!

اولاً نویسنده هیچ منبع و سند قابل بررسی معرفی نکرده، ثانیاً ادعاهای انجام شده نیز در هیچ منبعی یافت نشد!

متن شایعه

" افشای دزدیهای کلان ؛ نوبت به صادق لاریجانی رسید. چرا هزار میلیارد تومان از درآمد بیت المال باید به حسابهای شخصی صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه واریز می شود؟! منابع خبری شبکه جهانی "دُرّ تی وی" از وجود 63حساب شخصی با موجودی 1000میلیارد تومان متعلق به صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه خبر دادند.  پایه این فساد کلان صورت گرفته توسط رئیس قوه قضائیه را ناصر سراج، رئیس بازرسی کل کشور اعلام و کمیته سه نفری تشکیل شده از نماینده سازمان بازرسی کل کشور، نماینده دولت و نماینده قوه قضائیه تأیید کرده اند.  لازم به ذکر است که 63حساب شخصی متعلق به رئیس قوه قضائیه با موجودی 1000میلیارد تومان، تنها تک امضای صادق لاریجانی را دارد و تاکنون سه نفر از قوه قضائیه و دو نفر از بانک ملی که اقدام به افشای این فساد کلان کرده اند ، بازداشت شده اند "

 

 

پاسخ شایعه

 

1. این شایعه صحت ندارد و ادبیات غیرفنی و ایرادهای اساسی آن بیانگر سوءنیت تهیه کنندگان آن در تخریب رئیس قوه قضائیه است!

2. شایعه با مغالطه "مصادره به مطلوب" آغاز شده و به جای اثبات واریز این مبالغ و تعیین مبدأ و چگونگی واریز پول، ادعایش را اصل دانسته و علتش را از مخاطب می پرسد!

http://yon.ir/larij1

3. ادعاهای متن در هیچ منبع معتبری یافت نمی شود و هیچ گزارشی هم از سازمان بازرسی کل کشور که شایعه مدعی شده موفق به کشف این مورد گردیده، وجود ندارد!

https://bazresi.ir

4. منبع این متن، یک سایت غیر معتبر است که به اسم حقوق بشر، به پوشش اخبار ضد انقلاب خارج و داخل کشور و تولید برنامه های سفارشی می پردازد!

http://dorrtv.org

5. این سایت که دارای انگیزه های شناخته شده است، بر خلاف روال رسانه ای، برای ادعای خود هیچ سند و منبعی معرفی نکرده و تنها با ذکر عبارت "منابع خبری"، خود را از زحمت اثبات چنین اتهام بزرگی راحت کرده است!

6. "منابع خبری" ناشناخته متعلق به سایتی ناشناخته اما با کارنامه ای روشن، حتی برای مستند سازی اخبار اجتماعی اعتبار ندارند، چه رسد به موضوعی با این اهمیت!

7. اغراق و درشت نمایی شایعه از رقم مورد اشاره و ادعای کودکانه وجود ۶۳ حساب شخصی(!) ایشان، دلایل روشن بطلان ادعاهای شایعه است!

8. اخیرا شایعاتی جهت تخریب افراد و شخصیتها منتشر شده که لزوم توجه به این کلام الهی را بیشتر می کند: "از آنچه به آن آگاهی نداری، پیروی مکن، چرا که گوش و چشم و دل، همه مسؤولند". از بازنشر مطالب غیرمستندی که به آنها آگاهی نداریم، بپرهیزیم!

"آیه ۳۶ سوره الإسراء"

 

 حق جو و حق طلب باشیم.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد