منو

نهی انتخاباتی احمدی نژاد توسط رهبر

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: اخـبـار
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

نهی انتخاباتی احمدی نژاد توسط رهبر

 

رهبر معظم انقلاب این بار نه به شیوه معمول و غالب خود- و البته نه همیشگی-  بلکه مبتنی بر مصالح کشور و مشابه موارد خاص و استثنا،در برابر آمدن دکتر احمدی نژاد به میدان رقابت های ریاست جمهوری سکوت نکرده و ...

احمدی نژاد، محمود احمدی نژاد، انتخابات، نتیجه انتخابات، رهبر، رهبر انقلاب، انتخابات 96، نهی رهبری،

"نهی انتخاباتی احمدی نژاد" ، "احمدی نژاد از انتخابات 96 کناره گیری می کند." ، "رهبر انقلاب احمدی نژاد را از حضور در انتخابات آتی، نهی کرد." و ... . اخبار چند روز اخیر درباره انتخابات سال آینده حول این موضوع بود که رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات با دکتر احمدی نژاد صحبت هایی کرده اند.
چند روزی است محافل رسانه ای و سیاسی گوناگون از جمله کانال های نزدیک به دکتر احمدی نژاد، از ملاقات وی با رهبر انقلاب اسلامی خبر می دهند. دیداری مهم که به درخواست و پیگیری خود او انجام شده اما ظاهرا نتیجه اش خلاف انتظار وی بوده  است! هرچند هنوز جزئیات این دیدار که چند هفته قبل انجام شده است منتشر نشده، ولی این مقدار قطعی است که وی با نهی صریح رهبر معظم انقلاب، برای ورود به میدان رقابت انتخابات ریاست جمهوری سال آینده مواجه شده است!
نهیی برخاسته از تدبیر، یعنی لایه های زیرین ماجراها را دیدن. نهی حاکی از شجاعت در بیان آن چیزی که رهبری برای انقلاب و نظام و چه بسا مصالح خود وی لازم دانسته اند و نهیی که موید قدرت مدیریت برای راهبری انقلاب است.

آنچه پیش آمده است، فرصت دوباره و تازه ای است برای احمدی نژاد تا دلبستگی خود را به نظام، انقلاب و مردم که در اطاعت از رهبری تبلور می یابد به اثبات برساند و نشان دهد تا چه حد اهل تکلیف مداری است.

حضرت آقا این بار نه به شیوه معمول و غالب خود- و البته نه همیشگی-  بلکه مبتنی بر مصالح کشور و مشابه موارد خاص و استثنا،در برابر آمدن دکتر احمدی نژاد به میدان رقابت های ریاست جمهوری سکوت نکرده و صراحتا"نظر مخالف خود را ابراز کرده اند.
اینکه چرا رهبر حکیم انقلاب اسلامی چنین برخورد کرده اند و دلایل ایشان چه بوده است برما روشن نیست. همچنین صرف نظر از اینکه آیا صلاحیت او برای ورود به میدان رقابت انتخابات ریاست جمهوری سال آینده از سوی شورای محترم نگهبان تایید میشد یا نه-که البته زمزمه های عدم تایید جدی بود- اما نباید فراموش کرد که بخصوص دوره دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد، جزو پر تنش ترین ادوار ریاست جمهوری در ایران بوده  است. همچنین نمی توان نادیده گرفت که نشانه ای از ذره ای تغییر در منش و رفتار احمدی نژاد مشاهده نمی شود.لذا کاملا" قابل پیش بینی است که حتی صرف ورود مجدد وی به صحنه رقابت های سیاسی در این سطح،کشور را دوباره با منازعات و تنش های مضر و گرانبار و دوقطبی تنافر برانگیز روبرو می کند چه برسد به بازگشت احتمالی وی به قدرت!
بنابراین بدون تردید، اعلام نظر صریح رهبری، حدود 9 ماه مانده به انتخابات را باید اقدامی پرخیر و برکت و البته توام با اتمام حجت دانست. امروز احمدی نژاد و یاران دوآتشه و سینه چاک او در معرض آزمونی مهم قرار گرفته اند؛ آزمون "ولایت پذیری"!
احمدی نژاد که مدتی است نشست های "تبیین آرمانهای انقلاب اسلامی و بازخوانی خط امام و رهبری"را برگزار میکند،امروز باید در عمل نشان دهد با نهی مهمترین "ثقل" احیا شده از سوی امام(ره) یعنی "ولایت فقیه" چگونه برخورد خواهد کرد. تمکین می کند و یا خود را "ماذون"! نمی داند و راه خود را میرود؟ او در دوران ریاست جمهوریش در گفت و گو با نویسنده این سطور، مدعی بود سینه اش را سپر کرده تا تیرهای نشانه رفته به سمت آقا، به او اصابت کند! امروز احمدی نژاد باید نشان دهد آیا واقعا سینه او، در برابر تیرهای نشان رفته به سوی رهبری سپر است و یا خدای ناکرده خود تیری است در چله به سمت رهبری!
احمدی نژاد و حلقه محدود یارانش باید این فرصت را مغتنم بشمارند و تصمیم بگیرند از این آزمون سربلند خارج شوند و در سپهر سیاست ایران برای ایفای نقش احیانا در مسئولیت ها و عرصه های دیگر باقی بمانند و یا همچون آن مهندس و شیخ نگون بخت،که قواعد و قوانین حاکم بر کشور را زیر پا گذاشتند و بر اساس هوای نفس آن خسارت های غیرقابل جبران را به کشور و مردم تحمیل کردند، پرونده سیاسی خود را برای همیشه ببندند! آری، آنچه پیش آمده است، فرصت دوباره و تازه ای است برای احمدی نژاد تا دلبستگی خود را به نظام، انقلاب و مردم که در اطاعت از رهبری تبلور می یابد به اثبات برساند و نشان دهد تا چه حد اهل تکلیف مداری است.
به هر حال باید منتظر واکنش های احتمالی دکتر احمدی نژاد درباره این دیدار و تصمیمات جدید وی در راستای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96 بود، اما آنچه که مسلم است این می باشد که باتوجه به تجارب انتخابات سال های گذشته و همچنین اوضاع کنونی کشور، انتخابات سال 96 از حساسیت های ویژه ای برخوردار است و بر دوستداران نظام الزامی است تا به دور از هرگونه غرض ورزی ها و حساسیت زایی ها ؛ تنها با محوریت مصلحت نظام و کشور در این مسیر قدم بگذارند و برنامه را به روشی تنظیم نمایند که کوچک ترین فضایی برای ایجاد تنش و از بین بردن آرامش جامعه، باقی نماند. این موضوع که احمدی نژاد بر مسند قدرت بنشیند و یا دیگری اهمیت چندانی ندارد زیرا مهم آرامش جامعه و ثبات جایگاه ایران اسلامی در سراسر جهان می باشد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند