منو

قرارداد 839 میلیون دلاری شرکت سوئیسی با ایران برای ساخت نیروگاه بادی

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: اخـبـار
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
«ام‌ای‌سی‌آی گروپ اینترنشنال» با دولت ایران برای ساخت یک نیروگاه بادی به ارزش 839 میلیون دلار قرارداد امضا کرد.
قرارداد 839 میلیون دلاری شرکت سوئیسی با ایران برای ساخت نیروگاه بادی
به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ، شرکت سوئیسی «ام‌ای‌سی‌آی گروپ اینترنشنال» قرار دادی به ارزش 750 میلیون یورو، معادل 839 میلیون دلار، برای ساخت یک نیروگاه بادی با ایران امضا کرد.  
 
بر اساس بیانیه منتشر شده بوسیله این شرکت هلدینگ سوئیسی، محل ساخت این نیروگاه با ظرفیت تولیدی 270 مگاوات، منطقه‌ای کوهستانی در شمال ایران خواهد بود. رئیس هیئت مدیره این شرکت اعلام کرد: هم‌اکنون آزمایش توربین در محل اجرای پروژه در حال انجام است. 
 
وی در مصاحبه‌ای تلفنی با بلومبرگ گفت: ایران در نقطه جذابی از تاریخ قرار دارد. این کشور می‌تواند ظرف 5 سال، به دست‌کم 20 سال پیشرفت فناوری دسترسی پیدا کند. 
 
بنابر این مطلب، به دنبال اجرایی شدن برجام، این کشور پذیرای دست‌کم ۱۵۰ هیأت تجاری بوده است. مقامات ایرانی از سرمایه‌گذاری بین‌المللی در زمینه انرژی تجدیدپذیر استقبال می‌کنند.
 
شرکت مذکور یک توافق 5 ساله خرید برق با وزارت نیروی ایران نیز امضا کرده است و امید دارد در آینده و به دنبال اثبات خود، آن را گسترش دهد. 
 
ام‌ای‌سی‌آی گروپ همچنین توافق کرده است یک نیروگاه برق و حرارت به ظرفیت ۱۰۰ مگاوات که از گاز طبیعی استفاده خواهد کرد در ایران احداث کند.
 
انتهای پیام/
 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد