منو

چرایی پیروزی لیست امید

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: اخـبـار
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 چرایی پیروزی لیست امید

 

 راست است که بسیاری از افرادی که در «لیست امید» قرار گرفتند، از تجربه کمتری نسبت به برخی بزرگان ردصلاحیت شده برخوردار بودند اما تعهدشان به پایگاه اجتماعی و آرمان های اصلاحات این نقیصه ها را برطرف کرد.

بخش سیاست تبیان
توفیقی

وزیر علوم دولت اصلاحات گفت: محدودیت هایی که برای برخی بزرگان اصلاحات ایجاد کردند، تنها منجر به این شد که ایشان بیشتر مورد استقبال و حمایت مردم قرار بگیرند.
جعفر توفیقی با به اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و پیروزی ائتلاف اصلاح طلبان و «لیست امید» در تهران و بسیاری از شهرستان ها، اعلام کرد: تجربه انتخابا ت های گذشته نشان داده هر زمان که مشارکت مردم اندک بود، اصولگرایان پیروز شدند و هر زمانی که مشارکت بالا رفته، اصلاح طلبان پیروز انتخابات بوده اند.
او ادامه داد: بر این اساس، این که رقیب ما در جریان انتخابات از شرایطی که منجر به کاهش مشارکت شود، استقبال کند تا حدودی طبیعی است.

باوجود تمام محدودیت هایی که در مسیر فعالیت اصلاح طلبان ایجاد شد، فهرست انتخاباتی سراسری ای که تحت عنوان لیست امید تهیه شد، مورد تایید بزرگان جریان اصلاحات بود و در تهیه آن همه احزاب و گروه ها نقش داشتند.

وزیر علوم دولت اصلاحات یادآور شد: با این حال، تجربه دور نخست انتخابات مجلس و انتخابات های ادوار پیشین نشان داده تلاش هایی از این دست بی نتیجه بوده و مردم به اندازه کافی هشیار هستند و هر زمان که علیه اصلاح طلبان تبلیغات شود، انگیزه مردم بیشتر می شود.
توفیقی تصریح کرد: خودآگاهی و هوشیاری مردم مهم ترین ابزار برای مقابله با تخریب ها است و فکر می کنم ایجاد محدودیت برای برخی بزرگان اصلاحات ، اثر معکوس خواهد داشت که نمود آن را در دور نخست انتخابات نیز به روشنی مشاهده کردیم.
او در تشریح دلیل پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات یادآور شد: باوجود تمام محدودیت هایی که در مسیر فعالیت اصلاح طلبان ایجاد شد، فهرست انتخاباتی سراسری ای که تحت عنوان لیست امید تهیه شد، مورد تایید بزرگان جریان اصلاحات بود و در تهیه آن همه احزاب و گروه ها نقش داشتند.
عضو ارشد بنیاد امید ایرانیان ادامه داد : درست است که بسیاری از افرادی که در «لیست امید» قرار گرفتند، از تجربه کمتری نسبت به برخی بزرگان ردصلاحیت شده برخوردار بودند اما تعهدشان به پایگاه اجتماعی و آرمان های اصلاحات این نقیصه ها را برطرف کرد.
توفیقی در پایان با اشاره به ممنوع التصویری سیدمحمد خاتمی، خاطرنشان کرد: محدودیت هایی که برای آقای خاتمی ایجاد کردند، تنها منجر به این شد که ایشان بیشتر مورد استقبال و حمایت مردم قرار بگیرند، چراکه آقای خاتمی در قلب مردم و اصلاح طلبان جای دارد و چنان چه دیدید این ممنوع التصویری اثر معکوس داشت.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد