منو

فرا رسیدن زمان استیضاح شهردار اهواز

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: مقالات
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

فرا رسیدن زمان استیضاح شهردار اهواز

شهرداری اهواز نیازمند تصمیم قاطعانه شورای شهر

شهرداری مؤسسه عمومی و مستقل است که بمنظور اداره امور محلی از قبیل عمران، آبادی، بهداشت شهر، فرهنگ سازی، تأمین رفاه و آسایش اهالی شهر و بعنوان زیستگاهی مطلوب برای شهروندان تأسیس شده و مردم در اداره این امور مستقیماً شرکت و دخالت دارند.

شهرداری دارای شخصیت حقوقی، استقلال مالی و اداری است و از دارای اموال، بودجه، درآمد، حقوق، تکالیف مخصوص و متمایز از دولت است.

اجرای تصمیات شورای شهر به عهدۀ مدیریت شهرداری است كه در راس آن شهردار قرار دارد. شهردار، عامل و مجری تصمیمات شورای شهر است و با رأی اعضای شورای شهر انتخاب، و در صورت تشكیل نشدن شورا، توسط وزیر كشور انتخاب می‌شود.

انتخاب شهردار به ‌مدت 4 سال و معرفی او به وزیر كشور و هم‌چنین عزل شهردار از اختیارات شورای شهر می‌باشد. شهردار نباید صاحب مؤسساتی باشد كه تمام یا بخشی از نیازهای عمومی حوزۀ عمل شهرداری را تأمین می‌كند و هم‌چنین شهردار در زمان تصدی شهرداری، نباید عضو هیأت مدیره یا مدیر عامل مؤسسات مذكور باشد.

 

پایان کار یک شهردار

عمدتاً سه عامل اساسی سبب تغییر یک شهردار از مسند شهرداری یک شهر می شود:

1- پایان زمان مدیریت وی بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری

2- ضعف عملکرد در حوزه فرهنگی

3- ضعف عملکرد در حوزه عمرانی

نظارت بر عملکرد شهردار نیز بر عهده شورای شهر که منتخب مردم هستند خواهد بود. در ادامه این گزارش قصد داریم گزینه های یاد شده در خصوص عوامل تغییر یک شهردار را برای شما خواننده گرامی تشریح کرده و نگاهی گذرا بر نظرات مسئولان و اعضای شورای شهر بر عملکرد شهرداری اهواز در حوزه فرهنگی و عمرانی داشته باشیم.

 

1- پایان زمان مدیریت شهردار بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری

بر اساس قانون تشكیلات شوراهای اسلامی كشور، مصوب اول آذرماه ۱۳۶۱ شورای اسلامی شهر، بنابر بند ۱۸ ماده ۱۹ كه به وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی اشاره دارد، می تواند شهردار را نصب و عزل كند.

این قانون اگرچه در سال های آغاز انقلاب اسلامی تدوین شد و به تصویب رسید، به دلیل جنگ تحمیلی و مشكلات متعدد كشور، تا سال ها به اجرا در نیامد بالاخره پس از دوران سازندگی، هنگامی كه كشور آمادگی توسعه در تمام ابعاد را یافته بود، لایحه تشكیل شوراها دوباره به مجلس رفت و در اول خرداد ماه ۱۳۷۵ به تصویب رسید و با تغییراتی در متن مصوبه قبلی، به صورت یك قانون، در اختیار دولت گذارده شد تا به اجرا در آید.

اگرچه دوره فعالیت شورا در متن قانون قبلی دو سال پیش بینی شده بود، در قانون اصلاحی جدید، دوره فعالیت شورا به چهار سال تبدیل شد و بالطبع فعالیت شهردار نیز از دو سال به چهار سال تغییر كرد.

شهردار پس از گذراندن مدت 4 سال با تشخیص شورای شهر ابقاء و یا بر اساس قانون از سمت خود تودیع می شود.

 

2- ضعف عملکرد در حوزه فرهنگی

اصلاح جامعه بدون اصلاح فرهنگ آن میسر نیست. تلاش های اقتصادی، اجتماعی و عمرانی زمانی می توانند مؤثر باشند که الزامات مورد نظر آنها در فرهنگ جامعه نهادینه شده باشد.

ابعاد فرهنگ و تأثیر آن، بر خلاف باور برخی، به احداث مراکز آموزشی خلاصه نمی شود. گستره فرهنگ و کار فرهنگی از جزئی ترین فعالیت های فردی تا جدی ترین مسئولیت های اجتماعی کشیده شده است. به تعبیر رهبر معظم انقلاب «فرهنگ از اقتصاد هم مهمتر است.»

به همین دلیل ورود به عرصه فرهنگ و فعالیت های فرهنگی، به دلیل ابعاد گسترده آن، باید ورودی کارآمد، مداوم، همراه با مدیریت راهبری و در یک کلام حرکتی جهادی باشد. تعبیری که از سوی مقام معظم رهبری بارها مورد استفاده قرار گرفته است.

یکی از نهادهای ذی‌ربط در این امر، معاونت فرهنگی شهرداری است که به‌عنوان یکی از دستگاه‌های تأثیرگذار بر فرهنگ جامعه و اشاعه آن شناخته‌شده و از آن به‌عنوان اهرمی مهم در بدنه شهرداری در راستای تحقق بخشیدن به کلام رهبری یاد می‌شود.

بر این اساس در کلان‌شهر اهواز نیز معاونت فرهنگی بودجه‌ای اختصاصی برای فرهنگ‌سازی در اختیار دارد و اقداماتی نیز در راستای اشاعه فرهنگ شهروندی انجام داده که البته با انتقادات بسیاری نیز همراه بوده است.

در این رابطه استاندار خوزستان در دومین جلسه کتابخانه‌های عمومی استان گفت: معاونت فرهنگی شهرداری پول زیادی خرج می‌کند ولی بازدهی ندارد.

غلامرضا شریعتی این را هم گفت که البته با توجه به علاقه شهرداران به کارهای عمرانی برای حوزه علوم انسانی و مسائل فرهنگی وقتی نمی‌گذارند.

سردار حسن شاهوار پورفرمانده سپاه خوزستان نیز در مراسم گرامیداشت روز جهانی مساجد اظهارداشت: بودجه فرهنگی شهر به فرهنگسراهای بی ثمر تزریق می‌شود.

این هزینه‌های بدون خروجی معاونت فرهنگی شهرداری اهواز در حالی خرج می‌شود که مساجد با کمترین هزینه‌ها گام‌های مؤثری در اشاعه فرهنگ دینی برداشته‌اند.

حجت‌الاسلام کاظم سواریعضو شورای شهر اهواز در یک‌صد و چهلمین جلسه شورای شهر با اشاره به پروژه‌های عمرانی فرهنگی اظهار کرد: تاکنون نشده است که معاونت فرهنگی از اعضای شورا برای افتتاح پروژه عمرانی فرهنگی دعوت نماید و اصلاً پروژه‌ای را در این زمینه افتتاح نکرده است.

 

وی افزود: در این زمینه کمیسیون عمران باید نظارت بیشتری انجام دهد، زیرا مردم و نهادهای فرهنگ دوست و فرهنگی شهر اهواز جایی برای فعالیت ندارند.

سیدجواد رضویعضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه نمره خوبی به عملکرد معاونت فرهنگی شهرداری اهواز نمی‌دهم، اظهار داشت: علت این نمره ضعیف بی تجربه بودن معاون فرهنگی شهردار اهواز در کارهای فرهنگی است و به همین دلیل وی نمی‌تواند کار فرهنگی مبتنی بر آموزه‌های دینی انجام دهد.

عضو شورای شهر اهواز با انتقاد از اینکه در اهواز فرهنگ‌سراها و سرای محله کمی وجود دارد، عنوان کرد: کار ساخت فرهنگ‌سراهایی که در زمان دوره چهارم شورای شهر اهواز مصوب شدند هنوز به پایان نرسیده است.

 

3- ضعف عملکرد در حوزه عمرانی

سازمان ها و مناطق تحت پوشش شهرداری باید به طور مستمر و دائمی به دنبال اجرای برنامه هایی باشند که ضمن ارتقاء ساختارهای شهری رضایتمندی شهروندان را نیز جلب کند. در این میان انجام اقدامات عمرانی به ویژه در حوزه تقویت زیرساختهای شهری همچون توزیع و پخش آسفالت؛ همچنین اجرای طرح های ترافیک شهری، از جمله سیاست های مهم مدیریت شهری برای تامین سرانه های شهری است.

از مهمترین وظایف عمرانی شهرداری می توان به ایجاد ابزار و بستر قانونی مناسب جهت تسهیل در انجام امور و تسریع در تکمیل طرح ها و پروژه های عمرانی مناطق و نواحی، ایجاد زمینه رشد و توسعه استفاده از فناوری های نوین ساختمانی، بهره گیری از فن آوری های نوین عمرانی، نظارت عالیه بر اجرای پروژه های عمرانی مناطق و سازمانهای مشمول و تحویل موقت و قطعی پروژه های عمرانی مناطق و سازمانهای مشمول اشاره کرد.

اگر شهردار نتواند انتظارات عمرانی شهری را برآورده کرده و در انجام این امور از خود ضعف نشان دهد باید به شورای شهر پاسخگو باشد و در صورت لزوم از سمتش برکنار شود.

فرماندار اهوازدر تاریخ 4 مردادماه سال جاری درباره وضعیت شهرداری اهواز اظهار نظر کرد و گفت: وضعیت نامناسب شهر اهواز گویای ضعف خدمات شهری است.

وی با اشاره به اینکه از خدمات شهری رضایت ندارم، یادآور شد: مسئولیت نظارت غیر مستقیم در این خصوص برعهده من است و در واقع شورای شهر باید در این حوزه بیشتر ورود کند.

حسین حیدریعضو شورای شهر در سال گذشته گفته بود که حال پروژهای عمرانی شهر ناخوش احوال است اما شهرداری اهواز چیز دیگری می گوید.

وی به برخی پروژه ها که تعطیل شده اند یا به کندی پیش می روند از جمله ورزشگاهی در جاده ساحلی رودخانه کارون، پارکینگ طبقاتی شهرداری اهواز، کنده کاری های بلواری در منطقه زیباشهر، مجموعه ورزشی در کوی علوی، خیابان 68 متری، میدان لشکرآباد، سرای محله در آخر اسفالت، زیرگذر شریعتی، پارک نیمه​تمام در کوی رمضان و عدم رسیدگی به فضای سبز و چمن در برخی مناطق اشاره کرده بود.

سیدجواد رضوینیز همان موقع از روند پروژه های شهرداری انتقاد کرده و گفته بود: پروژه‌های عمرانی شهر لاک پشتی جلو می‌روند.

دیگر اعضای شورای شهر نیز مانند خانم آذر زمانپور، محمد صفری، غلامرضاسبزعلی، جمشید سلحشور و هوشنگ شیرمردی نیز در مصاحبه با رسانه ها از روند پیشرفت پروژه های شهرداری ابراز نارضایتی کردند.

امروزه با گشت ‌وگذاری در شهر اهواز پروژه‌های نیمه‌تمام یا متوقف‌شده زیادی به چشم می‌خورد، در حالی‌که انتظار می‌رفت بعضی از آن‌ها تاکنون افتتاح و بعضی دیگر شرایط پیشرفت بهتری داشته باشند. این پروژه‌ها که بعضاً با تأخیر در ساختشان باعث ایجاد گره ترافیکی و مشکلات بیشتری شده‌اند مردم را مأیوس کرده‌اند.

هرچند که بسیاری از افراد تأخیر در اجرای پروژه‌های شهرداری اهواز را در دوران سید خلف موسوی شهردار اهواز امری عادی تلقی می‌کنند.

لذا با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در شهر اهواز فقط با مدیریت کارآمد است که می‌توان به شرایط مطلوب رسید. به ‌هرحال انتظار می‌رود تا مسئولین و اعضای شورای شهر اهواز برای جدی‌تر نشدن این مشکلات و جلوگیری از پیامدهای منفی آن دست‌به‌کار شده و تصمیم قاطعانه ای در خصوص مدیریت شهرداری اهواز اتخاذ کنند.

علاوه بر تمام این کاستی ها ، عدم رسیدگی مناسب به مناطق محروم و ستمدیده مانند پردیس که پرجمعیت ترین منطقه مسکونی اهواز است دلیل خوبی برای استیضاح شهردار اهواز است، تبعیضی که مدیران شهرداری در رابطه با توجه ویژه به مناطق برخوردار و بی توجهی به مناطق محروم و مستضعف نابخشودنی است....

پایداری حکومت‌ها و ایجاد امنیت در جوامع در سایۀ اجرای عدالت و دادگری محقّق می‌شود. این امر در اشعار بیشتر شعرا مشهود است که به دو نمونه از این اشعار اشاره می‌شود:

عدل آمد و امن آمد و رستند رعیّت / از پنجۀ‌ گرگان ربایندۀ غدّار

شاعر : فرخی سیستانی

داد کن ، از همّت مردم بترس /  نیمشب از بانگ تظلّم بترس.

شاعر : نظامی گنجوی

پایان/

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد